informacje

start

 

Witamy na stronie

biblioteki

Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu

     Dnia 17.03.2023 r. w PSP w Białopolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Aniołów uczniów klas pierwszych. Honorowymi gośćmi byli pierwszoklasiści, którzy składali przyrzeczenie. Wspierani byli przez koleżanki z klas VII- VIII, które wspólnie z nauczycielkami bibliotekarkami przygotowały tę uroczystość. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Wysłuchali również wierszy Jana Brzechwy: ,,Na straganie”, ,,Samochwała”, ,,Pomidor”, ,,Żaba”. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książka. Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę. 
Na zakończenie uroczystości  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe zakładki przygotowane przez uczniów i wychowawczynię  kl. II.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Pasowanie uczniów

klasy I

na czytelników biblioteki szkolnej